رئیس هیات نجات غریق استان: دوره های آمادگی منجیان در دو بخش بانوان و آقایان از 26 فروردین ماه در دو بخش تئوری و عملی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی هیات نجات غریق استان اصفهان ، تابش فر رئیس هیات نجات غریق استان با اعلام این خبر گفت: به منظور حضور کاملاً آماده ی ناجیان غریق در استخر های شنای سراسر استان ، دوره های آمادگی منجیان در دو بخش بانوان و آقایان از 26 فروردین ماه در دو بخش تئوری و عملی آغاز شد.

وی با بیان اینکه این دوره ها از اهمیت ویژه ی برخوردار است، خاطر نشان کرد: ناجیان غریق باید با آمادگی کامل جسمانی، ارتقا سطح دانش مرتبط با حوزه ی فعالیت و مهارت های احیای قلبی - ریوی و سرعت عمل بالا بتوانند وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند . بنا براین اصلی ترین برنامه هیات نجات غریق با شروع سال جدید برگزاری دوره های آمادگی ناجیان غریق برای خدمت رسانی به شناگران تمامی استخر های شنا در سطح استان خواهد بود.

تابش فر افزود: تمام تلاش ما در هیات استان و شهرستان ها بر این است که استخرهای شنا از نظر ایمنی در سطح خوب و قابل قبولی باشند تا شنا گران ، با آسودگی خاطر از این اماکن استفاده کنند.

وی در خصوص نحوه برگزاری این دوره ها گفت : تا کنون قریب به 350 نفر از ناجیان شهر اصفهان در دو بخش آقایان و بانوان در این دوره ها ثبت نام کرده اند که در گروه های 30 تا 40 نفره زیر نظر مدرسان این هیات ضمن آشنایی با جدیدترین روش های انجام کار ، از لحاظ آمادگی بدنی نیز مورد آزمون و سنجش قرار می گیرند.

رئیس هیات نجات غریق استان تصریح کرد : به منظور خدمت ر سانی بهینه در استخر های شنا و آماده بودن ناجیان به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که دوره های آمادگی ناجیان غریق در سطح شهر اصفهان و شهرستان ها تا پایان اردیبهشت ماه برگزار شود .